Ekoloģiskā dārzkopība veselīgam dzīvesveidam

Mūsdienu pasaulē arvien vairāk cilvēku pievēršas veselīgam dzīvesveidam, izvēloties veselīgu uzturu un sporta aktivitātes, atsakoties no alkohola, tabakas izstrādājumiem un mobilajām ierīcēm. 

veselīgs dzīvesveids, veselīgie dārzeņiDati no Vispasaules Veselības aizsardzības organizācijas

Viss ir likumsakarīgi, jo arī Vispasaules Veselības aizsardzības organizācija pierādījusi, ka cilvēka dzīves ilgums tikai par 10% ir atkarīgs no medicīnas, bet 15% - no ekoloģijas, vēl 15% - no iedzimtības, bet pārējie 60% - no dzīvesveida, tas nozīmē, ka tas atkarīgs galvenokārt no fiziskās aktivitātes un ēšanas. Šajā jomā galvenā tendence ir ekoloģisku dārzeņu un zaļumu audzēšanai uz savas palodzes, balkona vai pagalmā.

“Virtuves” dārzniecība

Interesanti, ka šāda “virtuves” dārzniecība piesaista aktīvus jaunus cilvēkus, pilsētu iedzīvotājus, kuri iepriekš nekad nav strādājuši laukos. Viņiem kā ideāls risinājums neliela ekoloģiska sakņu dārza ierīkošanai kalpo dārza kastes no palešu apmalēm vai garden box. Tās ir vienkārši uzstādāmas un apkalpojamas konstrukcijas, kuras ienākušas pie mums no Skandināvijas, kur garden box ierīko gan puķu dobes, gan dārzeņu dobes un pat mini-siltumnīcas. Galvenais dārza kastīšu pluss, to vienkārša un ērta izmantošana. 

Viegli uzstādīt dārza kastīti no palešu apmalēm gan pagalmā, turklāt uz jebkuras virsmas – zemes, smiltīm, vai pat akmeņiem, - tā arī uz balkona, bet ja vēlaties un vieta atļauj, pat istabā. Šādas kastītes dibenā tiek ieklāta melna plēve nezāļu augšanas apturēšanai, pēc tam drenāžas sistēmai tiek iebērtas smiltis, virs tām – melnzeme, izvēlēto augu audzēšanai.   

Saskaņā ar vesela dzīvesveida tendencēm, mēslot šādas dobes ar ķīmiskām vielām nekādā veidā nedrīkst! Vienkārši iestādiet tajā dārzeņus, piemēram, ķirštomātu stādus un zaļumus – lapu salātus, sīpolus, dilles. Ekoloģiskie zaļumi augs visu vasaru, galvenais – neaizmirst aplaistīt. 

05.07.2018

You might find this interesting:

Kontaktpersona

Klientu apkalpošana
Nepieciešama konsultācija vai vēlaties kļūt par mūsu klientu?
Viss šķietami neiespējamais kļūst iespējams, ja jūs to patiesi vēlaties sasniegt!
Kontaktpersona no Kronus

Lasiet mūsu blogā

Ekoloģiskā dārzkopība veselīgam dzīvesveidam
Lasīt rakstu
dārzeņu audzēšana koka kastēs