Ērtāka Darzkopība ar Palešu Apmalēm

Tā vien šķiet, ka dārzkopība ir viena no tām nodarbēm, ko vairs nekādā veidā nav iespējams jūtami mainīt un uzlabot, lai palielinātu efektivitāti un darbu padarītu ērtāku. Tomēr mūsu pieredze rāda, ka pat dārzkopībā ir iespējams veiksmīgi izmantot palešu apmales, lai šo darbu pilnveidotu.

Palešu apmales dod iespēju izveidot ērtas audzēšanas kastes, kurām ir daudzas priekšrocības attiecībā pret ierasties dārzkopības risinājumiem.

Ilgāka audzēšanas sezona ar vienkāršu risinājumu

Ērtāka Darzkopība ar Palešu ApmalēmJa tiek izmantota audzēšanas platforma, kas ir nedaudz pacelta virs zemes, ir iespējams nodrošināt to, ka izmantotā zeme pavasarī ātrāk uzsilst. Līdz ar to pirmos stādus ir iespējams ievietot audzēšanas kastē vēl pirms kopējās sezonas sākuma.

Palešu apmales vienlaikus pasargā augus no aukstā vēja, kas varētu tiem nodarīt kaitējumu. Turklāt palešu apmales šādu iespēju nodrošina visas sezonas laikā. Kas nozīmē, ka samazinās iespēja, ka laikapstākļu ietekmē tie varētu tikt bojāti.

Šī risinājuma izmantošana dod iespēju izvairīties no nepieciešamības pēc siltumnīcas veidošanas mājas pagalmā. No vairākām palešu apmalēm ir iespējams izveidot dažāda izmēra audzēšanas kastes, kas var pilnībā aizstāt siltumnīcas sniegtās priekšrocības.

Turklāt, atsevišķu palešu apmaļu cena ir ļoti zema. Līdz ar to ir iespējams ietaupīt uz nepieciešamo materiālu rēķina, izvēloties kvalitatīvas palešu apmales, kas kalpos patiešām ilgu laiku.

Izvairies no nezālēm un nevēlamiem kukaiņiem

Izmantojot palešu apmales, ir daudz vieglāk noturēt kaitēkļus un nezāles ārpus augu augšanas vietas. Palešu apmales darbojas kā šķērslis, kas apgrūtina kaitēkļu un nezāļu iekļūšanu dārza zonā.

Ar vienkāršu auduma pārklājumu, kas tiek ievietots audzešanas kastes apakšā jūs tiekat pasargāti no nezālēm, kuras citkārt varētu pārņemt visu audzēšanas platību.

Ja jūs vēlaties, lai gliemeži neiekļūtu dārzā, vēl jūs varat piestiprināt mitru smilšpapīru ap jūsu audzēšanas kastes malu. Gliemeži izvairīsies no slapjā smilšpapīra un paliks ārpus dārza!

Tāpat, ar vienkāršu audumu pārklājot audzēšanas kasti jūs parūpēsieties par to, ka tajā nevar iekļūt putni, kas varētu sabojāt izaudzēto ražu. Un nav nekādu šaubu par to, ka šim faktoram ir ļoti liela nozīme.

Dārzu iespējams izveidot uz jebkādas zemes virsmas

Izmantojot augšanas kastes, jūs varat arī izveidot nelielu dārzu, piemēram, uz akmeņainas, grants vai sliktas augsnes virsmām - vietās, kur pretējā gadījumā būtu grūti vispār kaut ko audzēt.

Dārzu iespējams izveidot uz jebkādas zemes virsmas​Tāpat nav šaubu, ka pilsētas piedzīvo zaļo revolūciju. Piekļūšana dabiski zaļajām zonām, piemēram, dārziem un parkiem, ir izrādījusies svarīga cilvēku labklājībai. Šeit liela nozīme ir priekšrocībām, ko sniedz palešu apmales. Pilsētās jūs varat veidot dārzus uz jumta vai balkonu, kā arī uz citām virsmām bez dabiskas augsnes, izmantojot palešu apmales.

Tas ir lielisks veids, kā pievienot nedaudz uzmundrinošu, svaigu apstādījumu vidē, kurā citādi dominē asfalts un betons.

Viss, kas jums jādara, jāpiepilda sava dārza kaste ar augsni un mēslojumu, un jāveic vēlamo augu stādīšanas. Tālāk viss notiks pats no sevis un jūs varēsiet priecāties par rezultātiem.

Tas kopumā nozīmē to, ka šāda veida dārza kastes dod iespēju ikvienam cilvēkam, neatkarīgi no apkārtējās vides, izveidot nelielu dārzu.

Ērtāka darba veikšana

Kāpēc gan nodarīt kaitējumu savai veselībai strādājot ierastā dārza vidē, kad tas nav nepieciešams? Viena no priekšrocībām, lietojot paaugstinātu dārza gultu, ir tas, ka jūs noņemat darba gaitā radušos spiedienu uz muguras daļu.

Strādājot ar paaugstinātu dārza gultu, kas izgatavota ar palešu apmalēm, jums nav nepieciešams nepārtraukti pieliekties vai veikt darbu rāpus pozā. Tas ir neērti un var nopietni apdraudēt muguras veselību.

Noliekot palešu apmales vienu otrai virsū, jūs varat viegli pielāgot augstumu jūsu augšanas kastei, nodrošinot ērtāku stāju strādājot.

Tas arī padara darbu dārzā daudz patīkamāku un pieejamāku visiem. Ja jūs ciešat no sāpīgas muguru vai locītavām, paaugstinot dārza kastes augstumu, ar šādām problēmām vairs nenāksies saskarties!

Sagatavo dārza kasti

Kad jūs izvēlaties izmantot palešu apmales, jūs ātri vien varēsiet uzsākst darbu un jūs izvairīsieties no smagā augsnes gultas sagatavošanas darba, uzrokot zemi. Viss, kas jums jādara: jāievieto nedaudz augsnes augšanas laukā starp palešu apmalēm un var sākt stādīšanu.

Izlīdziniet augsni, starp palešu apmalēm un atcerieties to novietot saulainā vietā. Apsveriet savu augšanas kastīšu izvietojumu attiecībā uz to, ko jūs plānojat audzēt.

Ja jūs gatavojaties audzēt dārzeņus, jūs varētu vēlēties, lai tā atrodas netālu no virtuves ieejas. Iedomājieties greznību ar savu virtuves dārzu un piekļuvi svaigiem, organiski audzētiem augiem un dārzeņiem visā augšanas sezonā!

Pirms kastes novietošanas, noņemiet nezāles zem un ap augšanas kastīti. Lai novērstu nezāļu ieplūšanu no apakšas, jūs varat nosegt kastes apakšpusi ar vienkāršu drānu. Salieciet auduma malas un piestipriniet tās palešu apmaļu iekšpusē.

Aizpildiet augšanas kastīti ar kvalitatīvu augsni. Tas ir vēl labāk, ja augsni sajauc ar mēslojumu, piemēram, govju kūtsmēsliem vai veikalā pirktu speciālo meslojumu. Jūs varat arī pievienot dārza kompostu augšanas kastes apakšā.

Pielāgojiet augšanas kastes dziļumu, atkarība no tā, kādus augus tajā audzēsiet. Augiem ar nelielām sakņu sistēmām, piemēram, salātu lapām, var būt pietiekami daudz vietas, lai izmantotu tikai vienu palešu apmali.

Augiem ar sarežģītākām sakņu sistēmām, piemēram, kartupeļiem un burkāniem, jums būs nepieciešams dziļāks augsnes slānis, aptuveni 40-50 centimetri.

Varat ērti pielāgot augšanas kastes augstumu, divas, trīs vai vairākas palešu apmales sakraujot vienu uz otras.

Izveidojiet nelielu siltumnīcu

Vienkāršs, mazas siltumnīcas izveidošanas veids ir pārklāt jūsu, no palešu apmalēm veidoto dārza kasti ar materiālu, kas ļauj saules gaismai tajā iekļūt un saglabāt siltumu. Tas ļauj turpināt augšanas sezonu vēl ilgāk, nekā ierasts.

Viens no labākajiem risinājumiem palešu kastes pārklāšanai ir veci logi vai kāds caurspīdīgs plastmasas gabals. Galvenais, ka tas nodrošina tā saukto siltumnīcas efektu. Saules stari sasilta siltumnīcas iekšpusi, tomēr siltumu ārā nelaiž. Līdz ar to jūsu dārza kastē tiek nodrošināti augšanai labvēlīgi apstākļi.

Apsildāma siltumnīca

Ja vēlies pagarināt augšanas sezonu vēl vairāk, varat veidot apsildāmu siltumnīcu. Ņemot vērā to, ka nav nepieciešams piesildīt liela izmēra siltumnīcu, izmaksas par šādu audzēšanas metodi būs ļoti nelielas.

Viens no veidiem, kā nodrošināt apsildīšanu ir ar speciāliem risinājumiem, kas nodrošina siltuma izdalīšanos, tādā veidā no iekšpuses veidojot silumnīcas efektu.

Ja vēlaties pieturēties pie klasiskiem risinājumiem, iesakām gluži vienkārši veikt palešu apmaļu siltināšanu. Tas nozīmē, ka kastes iekšpusē ir jāizveido neliela starpsiena, kas tiek piepildīta ar siltumizolējošu materiālu.

Dabiskie kūtsmēsli, kas tiek ievietoti audzēšanas kastes pamatnē, pēc aplaistīšanas var nodrošināt siltuma izdalīšanos, kas nelielajā siltumnīcā uzturētu jums vēlamo temperatūru vēl ilgāk. Līdz ar to audzēšnas sezonu ir iespējams ievērojami pagarināt.

Komposta kaste

Gandrīz ikvienā piemājas dārza ir iespēja atrast komposta kasti. Tās tiek izmantotas, lai atbrīvotos no organiskiem atkritumiem, lai vēlāk tos izmantotu augsnes kvalitātes uzlabošanai.

Palešu apmales dod iespēju izveidot patiešām kvalitatīvu komposta kasti, kuru jūs varat pielāgot dažādām vajadzībām. Atkarībā no tā, cik daudz organisko atkritumu veidojas jūsu piemājas dārzā, jūs var pielāgot komposta kastes dziļumu pēc nepieciešamības.

Iespēja noņemt nevajadzīgās palešu apmales un samazināt komposta kastes izmēru ir ļoti laba arī tāpēc, ka tā atvieglo gatavā komposta izņemšanu gadījumos, kad vēlaties to izmantot zemes kvalitātes uzlabošanai.

Dārza dizaina veidošana ar palešu apmalēm

Palešu apmales ir daudzveidīgas un ideāli piemērotas, ja vēlaties veidot savu dārzu īpašu un piešķirt tam personisku pieskārienu. Palešu apmales dod iespēju tās savienot dažādos veidos, izveidojot augstas audzēšanas kastes, salīdzinoši zemas audzēšanas kastes un platībā lielakas kastes ar īpašām formām. Tāpat, jūs varat krāsot jūsu dārza kastu sānus krāsās, kas saskaņojas ar apkārtējo vidi.

Dārza dizaina veidošana ar palešu apmalēmJa jūsu pagalmā ir nelielas nogāzes, jūs varat izveidot terasi. Tas nozīmē, ka nebūs nepieciešams veikt rakšanu slīpumā. Tā vietā, jūsu dārzu rotās oriģināla izskata dārza augu terases.

Vizuāli, šāds izpildījums izskatās patiešām lieliski. Turklēt veicot nelielu plānojumu ir iespējams izveidot tādu terasi, kas visu augu laistīšanu padara patiešām ērtu.

Tāpat, audzēšanā neizmantotās palešu apmales dod iespēju pēc nepieciešamības izveidot kāpnes, ja jūsu dārzā ir pietiekoši liels slīpums, lai rastos nepieciešamība pēc tādām un būtu iespējams tās izveidot.

Šajā gadījumā, palešu apmales ir nepieciešams piepildīt ar akmeņiem vai cietāku zemi, kas varētu noturēt cilvēka svaru un neiesēsties.

Iespējas, ko sniedz palešu apmaļu izmantošana tik tiešām ir bezgalīgas, ja vēlaties vienkāršā un lētā veidā izveidot savu sapņu dārzu. Mūsu pieredze rāda, ka laika gaitā ir iespējams atrast arvien jaunus pielietojumus palešu apmalēm. Un tas nozīmē, ka šis vienkāršais risinājums ir tik tiešām laba investīcija dārza sakopšanā.

Ņemot verā visus šos iemeslus kļūst skaidrs, kāpēc palešu apmaļu izmantošana ir kļuvusi tik populārā dažādos piemājas dārzos visā pasaulē.

01.12.2017

You might find this interesting:

Kontaktpersona

Klientu apkalpošana
Nepieciešama konsultācija vai vēlaties kļūt par mūsu klientu?
Viss šķietami neiespējamais kļūst iespējams, ja jūs to patiesi vēlaties sasniegt!
Kontaktpersona no Kronus

Lasiet mūsu blogā

Padomi, kam sekot, izvēloties pareizo iepakojuma risinājumu Jūsu uzņēmumam
Lasīt rakstu
izvēlies pareizo iepakojuma risinājumu